Truck Bus Service, a.s.

IVECO BUS na veletrhu CZECHBUS v Praze
23.11.2022

IVECO BUS na veletrhu CZECHBUS v Praze

IVECO BUS na veletrhu CZECHBUS v Praze

IVECO BUS: multienergetický přístup k energetickému přechodu

Udržitelná mobilita je trvalým závazkem IVECO BUS, která má skutečně vedoucí postavení v oblasti alternativních energií (CNG, biometan, elektřina, XTL/HVO). Značka vždy předvídala rostoucí potřeby úřadů, dopravních společností, provozovatelů a občanů po čistších vozidlech, která respektují přírodní zdroje, životní prostředí a veřejné zdraví, a nabízela vyspělá, virtuózní a ekologicky odpovědná dopravní řešení. Ať už jsou úkoly a potřeby zákazníků jakékoli - městské, příměstské nebo meziměstské -, řada výrobků IVECO BUS představuje díky své rozsáhlé nabídce a přístupu k energetickému mixu hmatatelnou odpověď na nezbytnou energetickou transformaci.

Na veletrhu CZECHBUS 2022 je zastoupen multienergetický přístup IVECO BUS s efektivními dopravními řešeními schopnými řešit výzvy mobility zítřka.

CROSSWAY, lídr na evropském trhu. Nejlepší zkušenosti

Řada CROSSWAY je s rekordní produkcí zhruba 55 000 kusů nespornou jedničkou na trhu ve svém segmentu. V současné době je každé druhé meziměstské vozidlo registrované v Evropě CROSSWAY. IVECO BUS CROSSWAY se vyrábí v závodě IVECO BUS ve Vysokém Mýtě v České republice.

CROSSWAY Low Entry je dokonalým řešením, jak přivítat na palubě více cestujících s maximálním komfortem a bezpečností. Koncepce Low Entry (nízký vstup) zaručuje vynikající přístupnost pro všechny cestující, kteří nastupují a vystupují z vozidla. Výborně se osvědčuje jak v městském, tak meziměstském provozu.

Řada CROSSWAY, od ideálního rozšíření pro městskou dopravu až po školní a meziměstskou dopravu, demonstruje své široké spektrum možností díky výběru ze tří optimalizovaných délek (10,8 m, 12 m a 12,9 m) a 4 verzí:
- LE (s nízkým vstupem), schválená pro použití v autobusech i autobusových linkách.
- Line, pro krátké a středně dlouhé meziměstské jízdy.
- Pro, ideální řešení pro dopravce, kteří požadují kombinaci meziměstského a zájezdového autobusu, kombinující vysokou úroveň přístupnosti s řadou komfortní výbavy.

Řada vozů CROSSWAY step E splňující požadavky na bezpečnost nabízí široký výběr díky čtyřem délkám (10,8 m - 12,1 m - 13 m a 14,5 m třínápravový) a třemi motory (Cursor 9 CNG a Diesel Tector 7 a Cursor 9) pro Crossway LE, zatímco Crossway LD je k dispozici se třemi délkami (10,8 m - 12,1 m - 13 m) a třemi motory (Cursor 9 CNG a Diesel Tector 7 a Cursor 9).

U modelů CROSSWAY jsou k dispozici dvě automatické převodovky (ZF Ecolife 2 - VOITH Diwa NXT) pro ještě větší jízdní komfort a optimalizovaný výkon z hlediska spotřeby paliva.

Pasivní bezpečnost vozidla byla posílena o systém zmírnění následků čelního nárazu podle předpisu ECE R29.03 certifikovaný společností TÜV Sud.


IVECO E-WAY by HEULIEZ - plně elektrický městský autobus pro dekarbonizaci osobní dopravy

Řešení IVECO BUS pro bezemisní mobilitu jsou na veletrhu CZECHBUS zastoupena 9,5 a 12metrovými plně elektrickými autobusy E-WAY, a to jak modely s nočním dobíjením, tak vybavenými nejmodernější bateriovou technologií.

Nová generace baterií Forsee Power ZEN pro noční nabíjení v depu zvyšuje kapacitu jedné baterie na
42 kWh. Tyto nové nechlazené a nevyhřívané vysokoenergetické baterie NMC (nikl, mangan, kobalt) poskytují provozovatelům o 20 % více energie, což vede k dojezdu až 400 km při maximální kapacitě 462 kWh na palubě 12 m dlouhého

E-WAY nabízí nejkomplexnější a nejflexibilnější řadu na trhu s řešením, které odpovídá specifickým potřebám dojezdu každého zákazníka, s modely dostupnými ve čtyřech délkách (9,5 m, 10,7 m, 12 m a 18 m), dvěma technologiemi baterií pro každé konkrétní použití: vysokoenergetické články NMC (nikl-mangan-kobalt) pro noční nabíjení v depu, vysoce výkonné články LTO (oxid lithium-titaničitý) pro rychlé příležitostné nabíjení a třemi režimy nabíjení: přes noc v depu (připojení CCS Combo 2) a příležitostné nabíjení přes pantograf (vzestupné nebo sestupné).
Kromě toho je 12 nebo 18 metrů dlouhý model E-WAY k dispozici také ve verzi pro systém Bus Rapid Transit (BRT) s názvem LINIUM.


STREETWAY 12 m: Nákladově efektivní řešení pro čistou městskou dopravu

Vystavený model je třídveřový a 12 metrů dlouhý nízkopodlažní městský autobus se vznětovým motorem o výkonu 228 kW (310 k).

Novinka v nabídce městských autobusů IVECO BUS, STREETWAY, se zaměřuje na pohodlí cestujících a efektivitu provozu. Přední a prostřední vstupní dveře o šířce 1 200 mm usnadňují nástup a výstup, zatímco integrovaná nízká podlaha a široká střední chodba umožňují rychlý dopravní tok a nerušený přístup vozíčkářů do prostoru pro cestující.
Vůz STREETWAY lze objednat také s ruční nebo elektrickou rampou se speciálním pohodlným prostorem pro cestující se sníženou pohyblivostí.

STREETWAY je vybaven mimořádně účinným motorem Cursor 9 o výkonu až 228 kW (310 k) podle normy EURO VI Step E, který je plně kompatibilní s palivem z obnovitelných zdrojů, a je tak na silnici hospodárný a ekologický.

S automatickou převodovkou VOITH Diwa 6 nebo ZF Ecolife 2, dvěma nebo třemi dveřmi a různými možnostmi individuální výbavy splňuje STREETWAY příslušné požadavky podniků veřejné dopravy. S modelem STREETWAY rozšiřuje IVECO BUS svou nabídku služeb pro městskou dopravu o efektivní autobus, který byl speciálně přizpůsoben pro městskou dopravu.

IVECO BUS nabízí také kloubové (18,75 m) dieselové verze HI-SCR varianty STREETWAY a CNG dostupné v délkách 12 i 18,75 m, plně kompatibilní s biometanem.

CROSSWAY Low Entry Hybrid, nové řešení pro příměstskou dopravu

CROSSWAY Low Entry Hybrid od IVECO BUS, který byl představen minulý měsíc, nyní slaví svou českou premiéru na veletrhu CZECHBUS. Vystavený model je dvoudveřový a dlouhý 12 nebo 13 metrů.

IVECO BUS představil svou novou hybridní technologii v modelech CROSSWAY Low Entry, které jsou k dispozici ve verzích XTL (X-To-Liquid) na obnovitelné palivo a zemní plyn a které mají dopravcům nabídnout další řešení pro snížení uhlíkové stopy. Zbrusu nová verze CROSSWAY LE Hybrid CNG získala prestižní titul Udržitelný autobus roku 2023 v kategorii Meziměstský autobus.

Elektrický pohon je vybaven hybridní technologií vyvinutou v úzké spolupráci s globální technologickou společností Voith. Je vybaven 48V baterií spojenou s převodovkou Voith DIWA NXT a osvědčeným motorem Cursor 9. Převodovka DIWA NXT je kombinována s výkonným rekuperačním elektromotorem o špičkovém výkonu 35 kW, který funguje jako startér a generátor pro rekuperaci kinetické energie akumulované během zpomalovací a brzdné fáze, s vysokoenergetickou baterií LTO (48 V) umístěnou na střeše. Elektromotor podporuje motor Cursor 9 během startovacích fází.

Nové řešení je rovněž vybaveno funkcí Stop & Start, která přináší uživatelům a provozovatelům řadu výhod: eliminuje hluk a vibrace, což vede k většímu pohodlí cestujících, obyvatel a chodců na zastávkách, a dále zlepšuje úsporu paliva.

Díky těmto funkcím přináší nový CROSSWAY LE Hybrid úsporu paliva ve srovnání s nehybridní verzí - což je důležitá výhoda v době, kdy se provozovatelé potýkají s rostoucími náklady na energie. Navíc jim toto nové hybridní řešení umožňuje při kombinaci s obnovitelnými palivy snížit emise CO2.

CROSSWAY LE Hybrid rovněž těží z uznávaných vlastností modelu CROSSWAY a nabízí výbavu určenou pro zvýšení pohodlí cestujících a řidičů. Plně vyhovuje normě proti převrácení R66.02 a testům A a B pro zmírnění následků čelního nárazu R29.03.

Díky zařazení nového modelu CROSSWAY LE Hybrid do produktového portfolia pro příměstskou dopravu nabízí IVECO BUS nyní na výběr:
- CROSSWAY Low Entry o délce 10,8, 12, 13 a 14,5 metru, vybavený vznětovým motorem Cursor 9, kompatibilní s XTL, dostupný ve třídě I a II.
- 12metrový CROSSWAY Low Entry (třída I) s motorem Cursor 9 na zemní plyn, kompatibilní s biometanem.
- Dvanáctimetrový a třináctimetrový CROSSWAY Low Entry (třída II) ve verzi na zemní plyn.

EVADYS, ideální partner pro meziměstské a turistické služby

EVADYS, vyráběný v závodě IVECO BUS ve Vysokém Mýtě, nabízí jako své hlavní vlastnosti bezkonkurenční všestrannost a provozní rentabilitu. Na veletrhu CZECH IVECO BUS představuje 12m dlouhou verzi vybavenou jedněmi prostředními dveřmi a sedadly Spacio Line.

EVADYS, vybavený motorem Cursor 9 o výkonu 400 HP, staví na mimořádné všestrannosti, pokud jde o délky (12 a 12,96 m), převodovky (ZF Ecolife 2 - VOITH Diwa NXT), uspořádání dveří (tři typy), které si zákazníci mohou specifikovat tak, aby velmi přesně odpovídaly jejich specifickým požadavkům. Je možné více uspořádání sedadel, například na jedné straně kapacita 63 sedadel, na druhé straně německý standard 3GBK.

EVADYS nabízí největší prostor pro zavazadla ve svém segmentu s objemem až 12 m3, s vyšší vstupní výškou pro nakládání zavazadel;

EVADYS je bezpochyby nejlepším obchodním partnerem v segmentu MD. Byl speciálně navržen tak, aby vyhovoval rostoucím potřebám regionálních a vnitrostátních linek, jakož i služeb cestovního ruchu na místní a střední vzdálenosti - potřebám, které vyžadují špičkové kombinované vlastnosti "intercity/excursion". Jednoduše řečeno, toto vozidlo se ideálně hodí pro trasy zkrácené mnoha zastávkami, které jsou méně vhodné pro turistické autobusy, ale které jsou dostatečně dlouhé na to, aby vyžadovaly vynikající výkon a komfort pro cestující.