IVECO BUS

Dodavatel vozidel pro hromadnou dopravu v ČR. Prodáváme moderní autobusy, které splňují vysoké standardy kvality a spolehlivosti. Naše firma je autorizovaným dealerem autobusů IVECO BUS.

IVECO BUS
Široká nabídka
autobusů IVECO
Odborné poradenství
Krátká dojezdová
vzdálenost do Brna
TBS - Truck Bus Servis

Iveco Bus


Iveco Bus

Autobusy IVECO BUS

Značka IVECO je jeden z největších výrobců autobusu v Evropě a bezkonkurenčně největší výrobce autobusu v České republice. Vyrábí a vyvíjí široký sortiment vozidel IVECO BUS určených pro městskou, meziměstskou i dálkovou přepravu cestujících. V české republice má firma více než 125ti letou tradici, která svoje kořeny datuje k prvnímu autobusu Josefa Sodomky z roku 1928.

Hlavní výroba se nachází ve Vysokém Mýtě kde vyrábíme meziměstské a turistické autobusy, které jezdí ve více než 30ti zemích světa. Vozy splňují nejnáročnější požadavky veřejných i soukromých dopravců. Náš nejúspěšnější model Crossway, s více než 50 000 prodanými kusy, si díky jeho vlastnostem oblíbili zákazníci po celé Evropě. Výrobu také doplňují výrobní závody ve Francii v městě Annonay, kde se specializují na čistě městské a eklektické autobusy pod modelovou řadou Urbanway a E-Way nebo v Turecké Sakaryi kde probíhá doplňková výroba městkých autobusů modelové řady Streetway nebo vozu určených pro vývoz za hranice Evropské unie.

IVECO BUS je moderní značka, která navazuje na úspěchy legendárních autobusů Karosa a dále rozvíjí českou konstruktérskou tradici. Dřívější spojení se značkami Renault a Irisbus nám umožnilo nasbírat cenné zkušenosti, které nyní můžeme uplatnit na dalších trzích. Díky tomuto unikátnímu know-how a neustálým inovacím udáváme trendy v dnešní hromadné dopravě.

V roce 2022 jsme vyrobili 4 767 autobusů. Patříme mezi nevýznamnější firmy České republiky a jsme důležitým zaměstnavatelem v Pardubickém kraji. Na výrobě se podílí přibližně 3 900 zaměstnanců a dalších více než 1 700 pracovních míst vytváříme u svých tuzemských dodavatelů.

Náhradní díly Iveco Genuin Parts

Produkty IVECO BUS

Kompletní řada vozidel pro všechny potřeby světa v pohybu.

Produktová řada IVECO

Historie IVECO BUS
Iveco bus

Historie IVECO BUS

Historie IVECO BUS v České republice sahá až do roku 1895, kdy Josef Sodomka založil ve Vysokém Mýtě kolářskou dílnu. Přes dvě desetiletí se věnoval převážně výrobě kočárů a karoserií osobních vozů. Až do roku 1928, kdy v jeho karosárně vznikl první čtrnáctimístný autobus na podvozku Škoda 125.

Klíčovým momentem v historii společnosti byl rok 1948, kdy se firma v rámci znárodnění stala n.p. KAROSA a začala se specializovat výhradně na výrobu autobusů. Již tehdy se KAROSA chlubila řadou unikátních technologických řešení a úspěšných modelů autobusů a řadila se mezi nejuznávanější české podniky. K nadnárodnímu úspěchu Karosy neodlučitelně patří spojení se značkou Renault a následně Irisbus v 90.letech.

V roce 2003 se 100% vlastníkem Irisbusu stalo IVECO a začala nová etapa rozvoje společnosti, která vyústila ve změnu značky Irisbus na IVECO BUS v roce 2013. Díky našim zkušenostem a silnému zázemí nadnárodní skupiny CNH Industrial se dnes autobusy IVECO BUS úspěšně prodávají po celém světě.