Truck Bus Service, a.s.

IVECO BUS - Metallicy M72
30.05.2024

IVECO BUS - Metallicy M72

IVECO BUS - Metallicy M72

IVECO BUS bude zajišťovat kyvadlovou dopravu pro posádku skupiny Metallica během evropské části turné M72 World Tour pomocí řešení udržitelné mobility.

IVECO BUS poskytne pro toto ekologicky odpovědné turné tři vozidla s nízkou zátěží: dvě elektrická vo-zidla eDaily a autobus EVADYS kompatibilní se systémem XTL - dokonalá řešení vybraná z udržitelné nabídky značky.
Vozidla budou opatřena speciálním polepem navrženým Centrem Stile Iveco Group a inspirovaným
barvami na albu Metallica's 72 Seasons album.


Vénissieux, 23. května 2024

IVECO BUS poskytne udržitelný vozový park, který bude zajišťovat kyvadlovou dopravu posádek na mís-ta konání koncertů v rámci evropské části turné Metallica M72 Tour. Dva elektrické minibusy eDaily a au-tobus EVADYS s motorem nejnovější generace kompatibilním s alternativním palivem XTL zajistí zaměst-nancům udržitelné a pohodlné cestování.

„Turné M72 skupiny Metallica se dokonale hodí pro IVECO BUS, která je průkopníkem a odborníkem na vozidla s alternativními zdroji energie,“ uvedl Domenico Nucera, prezident divize Bus Business Unit Iveco Group: „Toto turné, organizované na základě zásad ekologické udržitelnosti a společenské odpovědnosti a přitahující široké mezinárodní publikum, je dokonalou platformou pro prezentaci našeho portfolia udržitel-ných řešení vhodných pro všechny mise. Naše vozidla s nízkým dopadem na životní prostředí pro toto tur-né ukazují, že dokážeme splnit různé požadavky a zároveň respektovat přírodní zdroje, životní prostředí a veřejné zdraví.“

Udržitelný vozový park IVECO BUS, který bude využívat posádka kapely během jejího evropského turné, budou tvořit dva elektrické mikrobusy eDaily a autobus EVADYS. Pro tuto příležitost navrhlo Centro Stile Iveco Group speciální livrej, který se inspiroval barvami uvedenými na albu Metallica 72 Seasons.

Do 2 minibusů eDaily se vejde 19 a 22 cestujících. Jsou vybaveny 3 bateriemi o celkové kapacitě 111 kWh a synchronním elektromotorem o maximálním výkonu 140 kW (maximální točivý moment 400 Nm). Flexibilní režim nabíjení umožňuje rychlé nabíjení ve veřejných nabíjecích zařízeních, průmyslových zá-suvkách a domácích zásuvkách výkonem až 80 kW. Minibusy eDaily nabízejí dojezd 200 km, což jim umožňuje plnit nejrůznější úkoly - kyvadlovou dopravu, dopravní obsluhu osob se sníženou pohyblivostí a školní dopravu - s nulovými místními emisemi.

EVADYS je 13 m dlouhé vozidlo s motorem Cursor 9 XTL kompatibilním s EURO VI-e o výkonu 400 k (294 kW). Pojme 63 sedících cestujících. Aby byly cestujícím zaručeny co nejlepší podmínky pro pohodlí a bezpečnost, je vozidlo vybaveno zásuvkami USB, nabízí téměř 12 m3 zavazadlového prostoru a je vyba-veno novými zařízeními ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) v souladu s předpisy GSR (Gene-ral Safety Regulation). Jako všestranný a víceúčelový vůz může EVADYS plnit jakoukoli misi: od kyva-dlové dopravy po využití cestovními kancelářemi, od výletního autobusu po přepravu na pravidelných lin-kách.

V období od 24. května do 14. července se zastaví v devíti evropských městech: Mnichov, Milán, Vídeň, Helsinky, Kodaň, Oslo, Clisson, Varšava a Madrid.