Truck Bus Service, a.s.

IVECO BUS instaluje červené lavičky ve všech svých evropských výrobních závodech a zavazuje se bojovat proti násilí na ženách
09.02.2023

IVECO BUS instaluje červené lavičky ve všech svých evropských výrobních závodech a zavazuje se bojovat proti násilí na ženách

IVECO BUS instaluje červené lavičky ve všech svých evropských výrobních závodech a zavazuje se bojovat proti násilí na ženách

Mezi 2. a 8. únorem zaměstnanci dvou výrobních závodů IVECO BUS v Annonay (Francie) a ve Vysokém Mýtě (Česká republika) a Centra excelence pro elektromobilitu HEULIEZ v Rorthais (Francie) natřeli lavičky červenou barvou, což je vizuální symbol zvolený jako symbol krve ženských obětí násilí a vražd.

Tato iniciativa, podporující inkluzi a rozmanitost, je plně v souladu se společnými závazky značek autobusů Iveco Group, IVECO BUS a HEULIEZ, snižovat nerovnost, podporovat rozmanitost a chránit lidi ve zranitelných situacích. V rámci svých sdílených hodnot - Děláme to, co je správné - je každá ze tří poboček odpovědná za to, že si na tuto důležitou věc posvítí a podnikne kroky, které mohou mít pozitivní dopad.

Všechny tři výrobní závody se rozhodly umístit své červené lavičky na místo, které navštěvují jak zaměstnanci, tak návštěvníci závodu - kde jsou každý den všem na očích - jako symbolickou a silnou připomínku svého závazku v tomto boji. Tyto červené lavičky jsou součástí série a další lavičky budou v následujících týdnech instalovány ve všech závodech Iveco Group po celém světě.

Kromě této iniciativy byla do tří evropských závodů pozvána sdružení, aby diskutovala o genderovém a domácím násilí, včetně způsobů, jak ho rozpoznat a bojovat proti němu. V Annonay se ke kolegům připojila organizace FACE (Foundation to Act against Exclusion), která podporuje integraci osob v obtížných situacích prostřednictvím vzdělávání, učení a profesní integrace, zatímco na pracovišti v Rorthais bylo přivítáno sdružení Intermède Nord 79 (vzniklo v roce 1996), které poskytuje bezpečný prostor k rozhovorům a podporuje osoby trpící domácím násilím. Intervenční centrum Pardubice, Azylový dům Vysoké Mýto, Rosa a ELA se účastnily akcí ve Vysokém Mýtě. Vysílala se videa o prevenci násilí na ženách, zaměstnanci měli k dispozici informační panely a letáky. Přítomny byly také sociální pracovnice a zdravotní sestry z těchto pracovišť.

Tyto iniciativy potvrzují, že výrobce kromě podpory přijímání opatření na zvýšení informovanosti a boje proti násilí denně pracuje na vytváření inkluzivního prostředí ve svých výrobních závodech.