Truck Bus Service, a.s.

IVECO BUS a ChargePoint podepsaly dohodu o partnerství
21.09.2023

IVECO BUS a ChargePoint podepsaly dohodu o partnerství

IVECO BUS a ChargePoint podepsaly dohodu o partnerství

IVECO BUS, evropský lídr v oblasti udržitelné mobility se svými inovativními řešeními pro osobní dopravu, a společnost ChargePoint podepsaly dohodu, která IVECO BUS umožňuje nabízet portfolio softwaru ChargePoint pro správu vozového parku svým evropským zákazníkům.

Kombinované odborné znalosti obou společností podpoří provozovatele dopravy při jejich přechodu na elektromobilitu a poskytnou jim nejlepší nabídku ve své třídě pro provoz jejich vozového parku a nabíjecí infrastruktury.

Toto řešení zpřístupní provozovatelům údaje o stavu jejich vozidel, baterií a nabíjecí infrastruktury, což jim umožní optimalizovat správu jejich vozového parku. To umožní proaktivní sledování pro řízení nabíjení, předpovídání dojezdu, zefektivnění plánování tras dodávek a harmonogramu - zjednodušení řízení provozu vozidel.

K dispozici je také funkce inteligentní správy nabíjení a nástroj pro správu depa propojený s provozním řádem autobusů. Tyto služby umožní optimální řízení energie dostupné pro nabíjení s následným snížením nákladů pro provozovatele.

Tato nová služba rozšiřuje nabídku propojených služeb IVECO BUS - IVECO ON. Jednotlivé moduly jsou k dispozici k zakoupení přímo u IVECO BUS a lze je aktivovat na portálu IVECO ON. Tato nová nabídka umožňuje IVECO BUS poskytovat svým zákazníkům vnitropodnikové agnostické řešení s novými a rozšířenými funkcemi a posiluje její pozici specialisty na kompletní řešení elektrické mobility.
 

"Partnerství mezi IVECO BUS a ChargePoint je pro naše zákazníky velmi dobrou zprávou. Nyní můžeme kromě inteligentního nabíjení a správy dep nabídnout také integrovanou správu dat z vozidel IVECO BUS a nabíjecích stanic. Autobusová depa tak mohou být spravována prostřednictvím jediného nástroje, což je v souladu se strategií IVECO BUS poskytovat řešení na klíč," uvedl Marco Franza, vedoucí oddělení Energy Management Solutions Iveco Group.

"Přechod k vozovým parkům s nulovými emisemi se v Evropě rychle zrychluje, protože správci vozových parků využívají elektrifikaci k dosažení nižších celkových nákladů na vlastnictví," řekl André ten Bloemendal, senior viceprezident společnosti ChargePoint pro Evropu. "Zavedení našeho cloudového řešení pro správu vozového parku ve spolupráci s předním výrobcem autobusů IVECO BUS dokazuje náš společný závazek k elektrifikaci vozového parku v Evropě a společně poskytujeme integrovaná řešení pro vozové parky při přechodu na elektrická vozidla."

Popisek fotografií:
Zleva doprava: Marco Franza - vedoucí zákaznického servisu autobusů a řešení energetické mobility, Iveco Group,
Stéphane Espinasse - vedoucí prodeje a produktů IVECO BUS, Philippe Grand - produktový manažer digitálních služeb IVECO BUS Bus, Ruud de Windt - manažer partnerství ChargePoint, Bus OEMs Europe, Simonetta Camilloni - regionální manažerka pro zákazníky, Francie a jižní Evropa, Uwe R. Münch - ředitel ChargePoint, Bus Europe a Rich Mohr- SVP North America, bývalý globální viceprezident pro vozový park.