Truck Bus Service, a.s.

CROSSWAY, nejprodávanější řada meziměstských autobusů
27.10.2023

CROSSWAY, nejprodávanější řada meziměstských autobusů

CROSSWAY, nejprodávanější řada meziměstských autobusů

CROSSWAY, nejprodávanější řada meziměstských autobusů překonává nový rekord s 60 000 vyrobenými kusy.

Modelová řada autobusů CROSSWAY překonala nový výrobní rekord, když z montážní linky sjel
60 000. vyrobený kus. Tento významný milník svědčí o úspěchu tohoto mezinárodně uznávaného modelu a lídra ve svém segmentu, který v průběhu let posbíral řadu ocenění.

Vénissieux 24. října 2023

Od svého uvedení na trh v roce 2006 IVECO BUS CROSSWAY neustále posouvá hranice a potvrzuje své prvenství v Evropě i privilegované postavení na dalších kontinentech.

Díky několika nabízeným délkovým variantám (10,8, 12, 13 a 14,5 m) a širokému výběru zdrojů pohonu (bioplyn, hybrid, elektřina)  řada CROSSWAY dokonale splňuje všechny potřeby zákazníků, ať už se jedná o jakékoliv poslání. Řada CROSSWAY je navržena tak, aby kombinovala provozní rentabilitu, všestrannost a výkon, a je tak ideální volbou pro dopravní společnosti.

Řada CROSSWAY obdržela mnohá prestižní ocenění, včetně ceny "International Bus & Coach Award 2017" a čtyř titulů "Udržitelný autobus roku" v kategorii Intercity: cenu "SBY 2018" s plynovou verzí Low Entry, "SBY 2020" s verzí na zemní plyn, "SBY 2023" s verzí Low Entry Hybrid Gas přizpůsobenou pro biometan; a nyní nejnověji získala i titul "SBY 2024" model CROSSWAY Low Entry ELEC.

Řada CROSSWAY, vyráběná ve Vysokém Mýtě (Česká republika), těží z dlouholetého know-how v oblasti výroby meziměstských autobusů. Tento výrobní závod je jedním z největších v České republice a východní Evropě a největším evropským závodem na výrobu autobusů.
"S tímto novým rekordem 60 000 vyrobených kusů potvrzuje CROSSWAY svou vedoucí pozici v segmentu Intercity. Díky širokému výběru konfigurací a různým dostupným alternativním zdrojům energie je řada CROSSWAY jedinečným způsobem schopna splnit specifické požadavky nejrůznějších dopravních služeb. To je důvodem jeho trvalého úspěchu jako nejprodávanějšího meziměstského autobusu v Evropě a jeho atraktivity i na trzích na dalších kontinentech," říká Stéphane Espinasse, vedoucí oddělení prodeje a řízení produktů IVECO BUS.